poniedziałek, 24 marca 2014

MYKONOS - Cyklady

Malownicza grecka wyspa z bielonymi domkami, będąca częścią archipelagu Cyklady, jest miejscem niejako rajskim i wymarzonym zarówno do zwiedzania, jak i do odpoczynku. Leży w sąsiedztwie wysp Paros, Siros, Tinos i Naksos, na morzu Egejskim. Jej teren zajmuje 105,2 km2, z populacją wynoszącą ponad 10,134 mieszkańców, głównie osiedlonych w mieście Mykonos. Corocznie wyspę tą odwiedza ponad milion turystów.
Sama wyspa składa się głównie z granitu, a teren jest kamienisty.
Według greckiej mitologii nazwa wyspy pochodzi od imienia pierwszego władcy – Mykona, który był synem lub wnukiem boga Apollo. Wierzy się, że wyspa ta była również miejscem walki Zeusa z Tytanami i miejscem, gdzie Herkules zabił gigantów chroniących Olimp. Wszelkie większe skały znajdujące się na wyspie mają być skamieniałymi ciałami martwych gigantów.
Dzięki odkryciom archeologicznym dokonywamy przez członków Francuskiej Szkoły Archeologii, która rozpoczęła swoje pierwsze prace w Delos, w 1873 roku, Mykonos doświadczyło wzrostu liczby turystów odwiedzających wyspę, która stała się ulubionym miejscem na spędzenie wakacji również dla polityków, artystów oraz miliarderów.
zabytki Mykonos
zwiedzanie MykonosBrak komentarzy:

Prześlij komentarz