sobota, 28 czerwca 2014

SAMOTHRAKI - Wyspy Egejskie Polnocne

Samothraki - wszyscy ci, którzy cenią sobie spokój powinni udać się na tę wyspę .
Choć nie jest typową destynacją turystyczną to jest bardzo spokojnym i zacisznym miejscem, które dysponuje wspaniałym pięknem przyrody i przyjaznymi, gościnnymi mieszkańcami. Niestety na Samothraki nie ma lotniska, niemniej najprościej dopłynąć tam promem z Kawali lub Alexandropouli.
Wyspa wznosi się od poziomu morza a na jej całej powierzchni znajduje się pasmo Mount Fengari (Mountain of the Moon).

Miłośnicy starożytnej Grecji podczas zwiedzania nie powinni ominąć Sanktuarium Wielkich Bogów oraz lokalnej świętej witryny, która kiedyś stanowiła centrum mistycznego kultu. Znajduje się tam również gipsowy odlew znanego posągu Nike oraz „Winged Victory of Samothrace”, którego oryginał znajduje się w paryskim Luwrze.

Wyspa Samothraki posiada również wiele pięknych wodospadów i basenów w zatoce rzeki Phonias. Ponadto, wyspa dysponuje licznymi źródłami termalnymi oraz fantastycznymi plażami zarówno na wschodnim, jaki na zachodnim wybrzeżu.

Głównymi centrami na wyspie są: Kamariotissa i Chora i to właśnie tam należy szukać zakwaterowania. Warto jednak pamiętać, że lokalna infrastruktura turystyczna nie jest jakoś szczególnie rozwinięta, więc np. płatności kartą nie są na wyspie możliwe. Niemniej wydaje się, że jest to niewielka cena za miejscowe piękno.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz